پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
سارا امیریروانشناس عمومی
سارا امیریروانشناس عمومی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
سارا امیریروانشناس عمومی
سارا امیریروانشناس عمومی
سارا امیریروانشناس عمومی
هیپنوتیزم ها

هیپنوتیزم ها


نویسنده :سارا امیری
روانشناس عمومی

سلام مجدد عرض میکنم خدمت همه شما مشتریان عزیز wink

از اینکه من رو با نگاه پر محبت خودتون دنبال می کنید از شما صمیمانه ممنونمsmiley 

اگر یادتون باشه در مطالب قبلی درباره:

ارضای امیال خواب

 یا اختلالات در خواب چیست ؟

چرا به خواب نیاز داریم ؟

در ادامه می خواهم تا درباره مطلب بسیار جذاب و مهم یعنی هیپنوتیزم صحبت کنیمyes 

حتما همه ما درباره هیپنوتیزم شنیدیم اما خیلی از ماها در موردش زیاد نمی دونیم فقط می دونیم یک نوع بیهوشی هست که بیدارید اما در خواب هستید. 

پس اگر مطلبی برای شما سوال شد و یا خواستید بیشتر بدونید برای ما آخر وبلاگ ها کامنت بزارید و یا از طرق شبکه های اجتماعی مشاورچی 

مثلا :

توییتر : MOSHAVERCHI

اینستاگرام: MOSHA.VERCHI

تلگرام : MOSHAVERCHI

در هر صورت من برای دادن خدمات به شما آماده هستم 

 

هیپنوتیزم ها

هیپنوتیزم ها

قرار است یک بیمار جوان سرطانی، تحت عمل کاشت مغز استخوان قرار بگیرد، پزشک معالج او برای متمرکز کردن او روی بدنش، از او می خواهد نفس بکشد و با دقت گوش بدهد.

پسر مورد نظر غرق تخیلی لذت بخش و دلنشین می شود که در آن سوار بر یک موتور سیکلت، مشغول رانندگی برفراز یک پیتزای غول آسا , و ماهی های کولی در حال سرخ شدن است و بین قطره های روغن ویراژ می دهد.

چند دقیقه بعد، عمل جراحی تمام می شود پسر آرامش دارد و روی خودش مسلط است پزشک معالجش از فن هیپنوتیزم استفاده کرده است تا پسر با کم کردن ادراک در خودش بتواند دردش را کنترل نماید.

هیپنوتیزم یک حالت روان شناختی یا نوعی توجه و آگاهی تغییر یافته است که در آن شخص تلقین ها می پذیرد. از همان بدو تاریخ، در مراسم مذهبی و در نظریه های جادوگری، کارهای ماورالطبیعه و دربسیاری از نظریه های غلط از فنون اصلی هیپنوتیزم استفاده می شده است.

در اواخر قرن نوزدهم، پزشکی اتریشی به نام آنتون مسمر با عبور دادن مغناطیسی از بدن بیمارانش، مشکلات آنها را رفع میکرد . مسمر می گفت مشکلات بیمارانش را با مغناطیس حیوانی، که نیرویی ناملموس است و از درمانگر به بیمار منتقل می شود، بر طرف می کنند.

هیپنوتیزم ها

البته در واقع معالجه های او محصول نوعی تلقین، هیپنوتیزمی بودند، در آن زمان، آکادمی علوم فرانسه هیتی را مامور کرد تا ادعاهای مسمر را بررسی کنند.

این هیت متقاعد شد که در زمان های مسمر، موثر است. ولی نظرش را در مورد مغناطیس حیوانی نپذیرفتند و او را از طبابت در پاریس باز داشتند. 

نظریه مسمر (ممریسم) نامیده شد و حتی امروزه نیز از لفظ مسمری به معنای هیپنوتیزم شده یا مسحور استفاده می شود .

ماهیت هیپنوتیزم ها :

من در بحث خواب، پنج مرحله خواب و امواج مغزی هر مرحله را توضیح دادم یک سو تعمیر شایع این است که هیپنوتیزم خیلی شبیه خواب است . 

ولی هیپنوتیزم شده ها بر خلاف آدم های خواب از چیزهایی که در حال وقوع است خبر دارند و بعدا آنها را به یاد می آورند مگر آن که به آنان دستور داده شده باشد فراموش شان کنند.

 

هیپنوتیزم ها

 

کلام آخر:

شواهد به دست آمده از مطالعات جدیدی که به کمک الکتروانسفالوگراف انجام شده اند نشان می دهند که الگوهای فعالیت مغزی اشخاص در هنگام هیپنوتیزم با الگوهای فعالیت مغزی آنان در حالتی غیر از هیپنوتیزم فرق دارند.

محققان متوجه شدند که افرادی که هیپنوتیزم می شوند، امواج آلفا و بتا را که مشخصه حالت بیداری نشان می دهند.

 

در ادامه درباره مراحل هیپنوتیزم ها صحبت میکنم با ما همراه باشید .angel

یا علی heart

لیست نظرات

  • پوریا
    پوریا

    خوب بودش