پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
پوریا سبحانلومشاور تحصیلی
چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد

چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد


نویسنده :پوریا سبحانلو
مشاور تحصیلی
دسته بندی:مشاوره ازدواج

روابط بین دختر و پسر بخشی از زندگی مجردی هر فرد تشکیل میده.

این رابطه که بعدا در حدود زمان بلوغ شکل میگیره نیاز به یک هم صحبت و یک همراه در نوجوان ها و جوان ها شکل میگیره.

در جامعه امروزه  ایران به دلیل عدم اموزش صحیح و منع این نوع ارتباط و دوستی این امر مخفیانه بوده و از این حیث بدون اطلاع پدر و نظارت اونها این ارتباط ممکن است به جاهای خطر ناک کشیده شوند.

 

یکی از اصلی ترین مشکلات این ارتباط، ارتباط با فرد اشتباه است. فردی که با نوجوان هیچ ایده ذهنی نداشته و دو طرف کاملا با هم فرق دارند.

این تفاوت های اخلاقی و رفتاری یک جا به حدی پیش میاید که دو طرف اقدام به جدایی و ترک این رابطه میکنند. دراین مطلب میخواهیم در باره این صحبت کنیم که چه زمانی بهتر است یک رابطه را ترک کرده و ادامه ندهیم.

رفتار غیر محترمانه | تموم شدن یک رابطه.

احترام گذاشتن به دیگران برای بعضی از مردم بسیار دشوار است. شاید دلیل آن نوع فرهنگ و تربیت آنها باشد. آنها روابط دوستانه را همچون بازی بی نتیجه ای می دانند که باید فقط از دیگران احترام بدزدند. آنها تصور می کنند احترام از عالم غیب می رسد.

احترام گزاشتن بخشی از اهمیت یک رابطه است. اگر در این رابطه احترام به شما گزاشته نمیشود این موضوع رو با پارتنر خودتون درمیان بگزارید. در غیر این صورت این رابطه را ترک کنید.

چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد

 

غر زدن ناله کردن شکایت کرده همیشگی | تموم شدن یک رابطه 

رابطه یک طرفه افت زندگی و اعصاب انسان هاست. اینکه شما به امدی این رابطه رو شروع کردید اما این رابطه جز شکایت و ناراحتی برای شما چیزی ندارد.

اینکه تو رابطه شما همش جنگ روان داشته باشه و زندگی یک طرفه بگزرد واقعا کلافه کننده است. این زندگی خارج از هرگونه هیجان و شادی و... است

در این مورد به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 

 

برنامه ریزی های شما همیشه سختگیرانه رد میشود | تموم شدن یک رابطه 

ممکنه تو رابطه شما همیشه با مخالفت روبرو بشد. هیچ وقت نتونید حرفتون رو بزنید و خواسته های خودتون رو داشته باشید.

خواسته های منطقی تفریحی به فرض

  • برنامه ریزی کردن برای رفتن به رستوران ایتالیایی
  • برنامه ریزی کردن برای رفتن به فلان فیلم سینمایی.
  • برنامه ریزی  تفریحی اخر هفته

اگر در رابطه هستید که همواره  برنامه ریزی و ایده های شما دایما رد میشه این رابطه ایده ال نیست. به گونه ای باید بگم که پارتنر شما هیچ ارزشی برای فکر و برنامه ریزی های شما ندارد. اگر این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد

 

زبان تلخ و طعنه زدن های مداوم | تموم شدن یک رابطه 

این گونه افراد همیشه در حال سرکوفت زدن و حمله ور شدن به پارتنر خود با کلام آزاردهنده و توهین و ناسزا هستند زیر آنها همیشه از دست همه یروابط قبلی خود عصبانی هستند و خشم آنان سبب می شود که دوست  مقابل را آزرده خاطر کنند و به او طعنه بزنند  اگر این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 

 

شما مستخدم یک رابطه هستید  | تموم شدن یک رابطه 

بعضی ها طرفین رابطه ها خود را همچون مستخدم های بی جیره و مواجیب فرض می کنند. به طور مثال، از دوستان خود می خواهند تا اتومبیل، کامپیوتر یا خدماتی از اون رو پست به پست هم بخوان . چونکه مثلا آن فرد در این مسایل تخصص دارد. یا به طور مثال، ماشین دوست خود را همچون تاکسی رایگان می دانند و از او می خواهند او را به جاهای مختلف ببرد.

هیچ کس دوست ندارد دیگران از او کار بکشند به ویژه زمانیکه پولی هم بابت خدمات خود دریافت نمی کنند. اینکه گاه و بیگاه از دوست خود بخواهید لطفی در حق شما انجام دهد، اشکالی ندارد. اما اگر با زرنگی بخواهید از او به روش های مختلف سوءاستفاده کنید به دور از اخلاق است. این مساله به دوستی ها هم آسیب می رساند. مسلما اگر دیگران شما را فردی سواستفاده گر بدانند، تمایلی به ادامه دوستی با شما نخواهند داشت.  اگر این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد

 خسیس بودن | تموم شدن یک رابطه 

شاید شما هم جزو افرادی باشید که آخر هفته ها با دوست خود  بیرون می روید و تفریح می کنند. اگر در رابطه خود فردی باشد که خساست به خرج می دهد یا هیچ وقت برای شما خرجی نمیکند یا حاظر نیست هیچ وقت هزینه های رفت و امد مخارج تفریح و... را حساب کند. سعی نکنید هرگز با پول دیگران غذا یا خوراکی های دیگر سفارش دهید. این کار زرنگی نیست زیرا دیگران آن را به خوبی درک می کنند

و خیلی زود شما را از حلقه دوستان خود کنار می گذارند. این کار موجب تنها ماندن شما می شود.   اگر این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 

روابطی که هم  مدام امر و نهی میشوید  | تموم شدن یک رابطه 

در یک رابطه هستن کاسنی  که دیگران را کنترل می کنند و می خواهند همه تصمیم های زندگی را خودشان بگیرند و هرگز درخواست کمک نمی کنند وهمیشه در حال امر و نهی به دیگران امر و نهی هستند نمی توانند پارتنر خوبی برای زندگی باشند.  این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 

چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرد

رابطه کنترل گر، مداخله جو  | تموم شدن یک رابطه 

در یک رابطه همواره در حال کنترل کردن شماست و به شما می گوید کجا بروید ، با چه کسی ملاقات کنید و … و وقتی سعی دارید خودتان را ارزیابی کنید، سرکوب تان خواهد کرد پس بهتر است قبل از شروع زندگی با چنین زنی، جدا تجدید نظر کنید. 

این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 

رابطه ای که که هراس از تعهد (نوعی فوبیا) دارد  | تموم شدن یک رابطه 

رابطه ای که پذیرش هر نوع تعهدی برایش مشکل است و نمی تواند زیر بار مسئولیت برود و تعهد ازدواج و همسر بودن را نمی تواند بپذیرد مناسب ازدواج نیست زیرا علاقه اش موقتی است و نظرش سریع تغییر می کند و دنبال سوژه ی بعدی است.

رابطه ای که که هراس از تعهد (نوعی فوبیا) دارد  | تموم شدن یک رابطه

 

این رفتار بارها و بارها تکرار شد این موضوع  به پارتنر خود درمیان بگزارید در غیر این صورت این این رابطه را ترک کنید.

 تموم شدن یک رابطه